Kritéria pre prijímanie uchádzačov do 1. ročníka

Pre umelecké odbory pre šk. r. 2020/2021

1. Pre prijímacie skúšky na umelecké študijné odbory 8610 M odevný dizajn, 8604 M grafický dizajn a 8633 M reklamná tvorba sa stanovuje talentová skúška, ktorú vykonajú všetci uchádzači.
    Cieľom talentovej skúšky je overenie špeciálnych schopností a zručností uchádzača pre štúdium v zvolenom študijnom odbore.

Dátum podania prihlášky: 28.02.2020. (do 20.02.2020 riaditeľovi ZŠ)

Dátum konania prijímacej skúšky: 24.apríl 2020

2. Talentová skúška pre všetky uvedené umelecké odbory bude pozostávať z orientačno-odborného testu a troch praktických úloh z výtvarnej výchovy.
  3. Do 1. ročníka možno prijať:
  4. Pre prijatie uchádzačov v uvedených umeleckých študijných odboroch sa vypracuje poradie podľa väčšieho počtu získaných bodov za výtvarné súťaže a za umiestnenie v krajských, celoštátnych a medzinárodných kolách, z orientačno-odborného testu a úloh z výtvarnej výchovy.
  5. Bodovací systém bude následovný:
    • orientačno-odborný test
      Za každú správnu odpoveď jeden bod.

Maximálny počet bodov 10

• úloha č. 1 - realistická kresba -kresba podľa skutočností - vecná štúdia ceruzkou, uhlíkom podľa modelu (geometrické telesá, nádoby, predmety, prírodniny, drapérie) na formáte A3
      Počet bodov za prácu od jednej členky 0 až 7 bodov.

Maximálny počet bodov (úloha č. 1) 7 x 3 = 21 bodov

• úloha č. 2 - zameraná na št. odbor
      dizajnové riešenie produktu - návrh odevu, grafický návrh
      Počet bodov za prácu od jednej členky 0 až 7 bodov.

Maximálny počet bodov (úloha č. 2) 7 x 3 = 21 bodov

• za prospech v 8. ročníku na koncoročnom hodnotení a v 9. ročníku na polročnom hodnotení:
      priemerný prospech počet bodov
      1,00 - 1,50 10
      1,51 - 2,00 8
      2,01 - 2,50 6
      2,51 - 3,00 4
      3,01 - 3,50 2
      3,51 a viac 0
      Maximálny počet 10 bodov
    • Žiak môže získať spolu maximálne:
      - test - 10 bodov
      - úloha č. 1 - 21 bodov
      - úloha č. 2 - 21 bodov
      - prospech zo ZŠ - 10 bodov
      SPOLU 62 bodov
  6. Pre prípravu a priebeh skúšok budú 14 dní pred talentovou skúškou vypracované organizačné smernice.
  7. Vypracovanie a hodnotenie úloh bude anonymné.
  8. V prípade rovnakého celkového počtu bodov bude platiť tento postup:
    • uprednostnenie uchádzačov so zmenenou pracovnou schopnosťou potvrdenou príslušnou posudkovou komisiou sociálneho zabezpečenia;
    • uprednostnenie uchádzača, ktorý je víťazom výtvarnej súťaže na celoslovenskom alebo medzinárodnom kole;
    • väčší počet získaných bodov z výtvarnej talentovej skúšky.
  9. Riaditeľ školy zverejní uchádzačom v deň prijímacích skúšok, aký počet bodov získali po talentovej skúške na verejne prístupnom mieste vo vestibule školy. Zoznam bude vypracovaný podľa vopred pridelených číselných kódov, ktoré budú uvedené v pozvánke uchádzača.
  10. Riaditeľ školy do troch dní odo dňa konania prijímacích skúšok (PS) zverejní zoznam uchádzačov na výveske školy podľa výsledkov PS. Zoznam bude obsahovať poradie uchádzačov, s vopred prideleným číselným kódom, zoradených podľa celkového počtu bodov získaných na PS a informáciou, či uchádzač vykonal PS úspešne alebo neúspešne. Zároveň v danom termíne oboznámi o prijatí - neprijatí uchádzača aj zákonného zástupcu.
  11. S doručením rozhodnutia o prijatí na štúdium na strednú školu oznámi zákonnému zástupcovi aj termín, miesto a spôsob zápisu na štúdium pre školský rok 2018/2019.
  12. Voči uchádzačom, ktorí sa nezúčastnia zápisu, začne riaditeľ školy správne konanie o zrušení rozhodnutia podľa osobitného predpisu o správnom konaní. Uvoľnené miesto ponúkne v poradí ďalšiemu uchádzačovi podľa výsledkov prijímacích skúšok.
  13. Riaditeľ školy si vyhradzuje právo, že v prípade nenaplnenia príslušného študijného odboru potrebným minimálnym počtom žiakov, bude so súhlasom zákonného zástupcu urobený presun prijatých žiakov medzi odbormi v rámci školy.
© 2010 SPŠ Svidník|Na celý obsah webovej stránky sa vzťahujú autorské práva. Jeho ďalšie šírenie, kopírovanie alebo iné použitie je možné len s písomným súhlasom SPŠ Svidník.
Realizácia © 2010 GRAND-STUDIO - tvorba webových stránok a počítačová grafika