Naše modelky na Rusínskom festivali vo Svidníku

Video z módnej prehliadky

Stredná priemyselná škola vo Svidníku je školou, ktorá sa už viac ako 35 rokov venuje výchove mladých odevných dizajnérov. Práve študijný odbor odevný dizajn je vlajkovou loďou školy a študentom a učiteľom školy sa úspešne darí pôsobiť v oblasti módnej tvorby nielen na poli výchovno-vzdelávacom, ale aj v rámci súťaží, módnych prehliadok, projektov i v rámci spolupráce s prvou dámou slovenskej módy p. Lýdiou Eckhardt.

Aktivity študentov smerujú zakaždým k jednému cieľu, a tým je, symbióza profesionality i mladého talentu, pozitívnej energie, kreatívneho módneho dizajnu, explózia nápadov, kreativity, zručnosti. Výsledok je následne prezentovaný a takmer pravidelne ovenčený úspechmi napríklad v súťažiach Módna línia mladých v Prešove, Prostejovská zlatá ihla v Prostejove, Módne inšpirácie v Poprade alebo predvedený na módnych prehliadkach Junk Fashion Show v rámci projektu Erasmus + v Krakove, ako aj na módnych prehliadkach v českom Chrudime, či v Ústí nad Orlicí.

Krátky vstup bol len maličkou ukážkou toho, čo dievčatá aj chlapci vytvorili a predvedených osem modelov prezentuje módne papierové kreácie vytvorené v rámci projektu Erasmus plus na stáži v Krakove.

Stránky: 1, 2, 3, 4
Adresa: Sov. hrdinov 369/24
               Svidník 089 01
Tel.: 054/ 788 1810
Fax: 054/ 788 1812
E-mail: skolaspssvidnik.sk
© 2010 SPŠ Svidník|Na celý obsah webovej stránky sa vzťahujú autorské práva. Jeho ďalšie šírenie, kopírovanie alebo iné použitie je možné len s písomným súhlasom SPŠ Svidník.
Realizácia © 2010 GRAND-STUDIO - tvorba webových stránok a počítačová grafika