Erasmus+ KA2 - From Passive Consumers to Active Creators

Názov projektu: From Passive Consumers to Active Creators Program celoživotného vzdelávania
Trvanie: 01.09.2014 – 31.08.2016
Finančné prostriedky: 35.045,- EUR
Partneri:

Agrupamento de Escolas de Casquilhos

Quinta dos Casquilhos
2830-046 Barreiro, PORTUGAL

IIS "Bertarelli - Ferraris"

Corso di Porta Romana, 110
20122 Milano, ITALY

11th Lyceum Peristeriou

Skamandrou 73
12133 Athens, GREECE

IES Districte Maritim

Av Balears 62
46023 Valencia, SPAIN
Cieľ projektu:

Hlavným zámerom projektu je vytvoriť tzv. „banku“ učebných materiálov, nápadov a prezentácií zrealizovaných výstupov žiakov prostredníctvom webovej stránky European Media Education Lab (EMEL), ktorá bude prístupná širokej verejnosti. Učebné plány budú zamerané na praktické (hands-on) vyučovanie mediálnej výchovy s využitím rôznych mediálnych foriem. Ich validita a obsah budú pred zverejnením online otestované počas spoločných krátkodobých stretnutí našich žiakov vo vopred dohodnutej krajine, ako aj individuálne v jednotlivých partnerských školách, či už v rámci bežného vyučovania alebo počas mimoškolských aktivít a krúžkov. Zároveň veľmi dôležitým aspektom týchto učebných plánov by mala byť ich „univerzálnosť“ alebo „transnárodnosť“, keďže budú zostavované tak, aby boli použiteľné vo všetkých zapojených krajinách (s ohľadom na požiadavky ich vzdelávacích inštitúcií, školských kurikul...). Webová stránka (EMEL) ponúkne možnosť aj iným učiteľom zverejňovať svoje materiály a podeliť sa so svojimi skúsenosťami s vyučovaním mediálnej výchovy. Súčasťou projektu je aj vypracovanie správy o rozdieloch vo vyučovaní mediálnej výchovy a jej implementácie v jednotlivých zúčastnených krajinách a o postoji učiteľov k tejto tematike. Táto správa bude vypracovaná na základe spoločne vypracovaného dotazníka, distribuovaného online v rodnom jazyku všetkých zúčastnených.

Cieľom projektu je komplexnejšie využitie odboru v rámci interdisciplinárnych vzťahov medzi odevným dizajnom, fotografiou a vizuálnym merchandisingom. Keďže sme umeleckou školou so zameraním na odevný dizajn, propagačnú grafiku, grafický a priestorový dizajn, chceme týmto projektom prepojiť všetky zložky a doplniť ich o základy vizuálneho merchandisingu, v rámci ktorého je možné kreatívne uplatniť nielen módu, ale aj fotografiu a naučiť sa základom štylizácie, kompozície, aranžovania, priestorového dizajnu.

Účastníci projektu
(Milano 2014):
1. Paula Migašová
2. Viktória Šuťaková
3. Anna Štefaníková
4. Veronika Bezecná
5. Tomáš Bednárik
6. Adam Bandura
7. Dušan Kočeniak
8. Erik Zápotocký

Doprovod:
Mgr. Darina Kocurová
Mgr. Martina Gemzíková
Účastníci projektu
(Atény 2016):
1. Zuzana Ľos-Božiková
2. Klaudia Gorazdová
3. Michal Kurilec
4. Damián Holod
5. Daniela Rusinová
6. Timea Levická
7. Adam Hajžin
8. Martin Lipinský

Doprovod:
Mgr. Darina Kocurová
Ing. Vladimír Kucer
Napísali o nás:
Foto a video galérie:
Web stránky projektu:
Adresa: Sov. hrdinov 369/24
               Svidník 089 01
Tel.: 054/ 788 1810
Fax: 054/ 788 1812
E-mail: skolaspssvidnik.sk
© 2010 SPŠ Svidník|Na celý obsah webovej stránky sa vzťahujú autorské práva. Jeho ďalšie šírenie, kopírovanie alebo iné použitie je možné len s písomným súhlasom SPŠ Svidník.
Realizácia © 2010 GRAND-STUDIO - tvorba webových stránok a počítačová grafika