Erasmus+ KA1 Móda v súvislostiach vizuálneho merchandisingu a fotografie

Názov projektu: Móda v súvislostiach vizuálneho merchandisingu a fotografie Program celoživotného vzdelávania
Trvanie: 01.07.2014 – 30.06.2015
Finančné prostriedky: 34.060,- EUR
Partneri:

KRAKOWSKIE SZKOLY ARTYSTYCZNE

ul. Zamoyskiego 52, 30-523 Kraków (Poľsko)
Cieľ projektu:

Termín 1. turnusu - 11.01. 2015 - 24.01.2015

Termín 2. turnusu - 22.03. 2015 - 04.04.2015

Cieľom projektu je komplexnejšie využitie odboru v rámci interdisciplinárnych vzťahov medzi odevným dizajnom, fotografiou a vizuálnym merchandisingom. Keďže sme umeleckou školou so zameraním na odevný dizajn, propagačnú grafiku, grafický a priestorový dizajn, chceme týmto projektom prepojiť všetky zložky a doplniť ich o základy vizuálneho merchandisingu, v rámci ktorého je možné kreatívne uplatniť nielen módu, ale aj fotografiu a naučiť sa základom štylizácie, kompozície, aranžovania, priestorového dizajnu.

V prvej fáze projektu budú študenti odboru odevný dizajn realizovať odevné kolekcie z papierového alebo odpadového materiálu. Ich hlavným cieľom bude využitie získaných vedomostí a zručností v kreatívnej tvorbe modelov a kolekcií s ohľadom na možnosti spracovania a recyklovania papiera, prípadne iného materiálu. Súbežne s touto aktivitou budú získavať nové inšpirácie a skúsenosti priamo vo vyučovacom procese a v tvorivých dielňach, kde sa zúčastnia hodín druhej disciplíny a to vizual merchandisingu, experimentálnych hodín kompozície, aranžovania i poznávania módnych trendov, ich aplikáciu na súčasnú módu.

Finálnym výstupom prvej fázy projektu bude 10 modelov, ich fotografie a následne aj realizácia obchodného priestoru alebo výkladu. V neposlednom rade budú modely prezentované na módnej prehliadke Junk Fashion Show, ktorá je v Krakove veľkou módnou udalosťou, uskutočňujúcou sa v Nowohutskom Centre Kultury v Krakove v konfrontácii stoviek modelov poľských, ale i iných zahraničných študentov, ktorí študujú v tejto škole.

V druhej fáze projektu budú študenti odboru propagačná grafika získavať vedomosti a zručnosti predovšetkým v oblasti kreatívnej fotografie, nakoľko partnerská škola je na túto oblasť úzko špecializovaná a je zabezpečená fundovanými učiteľmi. Žiaci tejto skupiny absolvujú vyučovací proces zameraný na oblasť fotografovania rôznych žánrových fotografií, medzi ktorými nebude chýbať módna fotografia aj s modelmi vytvorenými skupinou našich odevných dizajnérov, ako i žánrové kompozície portrétov, krajín, mestských zákutí, makrokompozícií i reklamy. Aj druhá stáž bude mať za cieľ získať podstatné informácie z oblasti merchandisingu, nakoľko jeho súčasťou je interdisciplinárne aj reklama a propagácia.

Účastníci projektu
1.turnusu:
Iveta Barvirčáková - model
Veronika Bezecná - model
Viktória Hibeľová - model
Damián Holod - model
Ivana Keselicová - model
Zuzana Ľos-Božiková - model
Kristína Paligová - model
Nikola Pavlišinová - model
Anna Štefaniková - model
Simona Štibľarová - model
Doprovod: Mgr. Martina Gemzíková
Účastníci projektu
2.turnusu:
Kamila Gemzíková - Katalóg fotografií
Dominik Kmiť - Katalóg fotografií
Michal Kocurišin - Katalóg fotografií
René Krajňák - Katalóg fotografií
Martin Lipinský - Katalóg fotografií
Dušan Roháč - Katalóg fotografií
Adam Štefanišin - Katalóg fotografií
Štefan Vaš - Katalóg fotografií
Michal Zápotocký - Katalóg fotografií
Tomáš Závoda - Katalóg fotografií
Doprovod: Mgr. art. Tomáš Olijár
Napísali o nás:
Foto a video galérie:
Adresa: Sov. hrdinov 369/24
               Svidník 089 01
Tel.: 054/ 788 1810
Fax: 054/ 788 1812
E-mail: skolaspssvidnik.sk
© 2010 SPŠ Svidník|Na celý obsah webovej stránky sa vzťahujú autorské práva. Jeho ďalšie šírenie, kopírovanie alebo iné použitie je možné len s písomným súhlasom SPŠ Svidník.
Realizácia © 2010 GRAND-STUDIO - tvorba webových stránok a počítačová grafika